Gwarantujemy:

Produkty wysokiej jakości
Bezpieczne zakupy
Szybką dostawę

Perforowana włóknina wiosenna biodegradowalna

Producent: Vilmorin

Dostępność: Jest Jest (10 szt.)
Czas realizacji: 24h
Wielkość 4 x 2 m
    Czas realizacji: 24 h
  • 42,20 zł 36,20 zł Cena netto: 29,43 zł
  • szt.

Tego typu włókniny, płachty i nakrycia zapewniające wzrost roślin, a także włókniny naciskowe mają za zadanie przyspieszyć wzrost upraw poprzez stworzenie korzystnego mikroklimatu dla kiełkowania nasion lub wzrostu rośliny oraz umożliwienie wcześniejszej uprawy i szybszych zbiorów. Uzyskany w ten sposób efekt cieplarniany powoduje wzrost temperatury i utrzymuje pod włókniną  idealne warunki hydrometryczne. Dodatkowo włókniny zabezpieczają uprawy przed niepogodą (gradem, wiatrem...), insektami i ptakami.

Włókniny wytwarzane są z materiału Biolice® wykonanego z mieszanki zbożowej. Zaskakujący jest fakt, że włóknina posiada właściwości zbliżone do tworzywa sztucznego, jest miękka i jedwabista w dotyku, a jednocześnie wytrzymała, o delikatnym zapachu zbóż. Włóknina jest przepuszczalna i zapewnia właściwe napowietrzenie i wilgotność rośliny.

Po zakończeniu okresu użytkowania włóknina w 100% nadaje się na kompost. Może być stosowana przez 2 do 3 sezonów w zależności od warunków pogodowych i czasu użytkowania. Aby zmaksymalizować okres użytkowania produktu, zaleca się zabezpieczenie i przechowywanie włókniny z dala od wilgoci po zakończeniu sezonu. Włóknina może być stosowana w uprawach organicznych. Parametry włókniny są zgodne z rozporządzeniem WE nr 834/2007, co przyczynia się do ochrony i poprawy środowiska naturalnego.

Włókniny zapewniające wzrost roślin są najcieńsze w swojej kategorii. Umieszcza się je na gołej ziemi, bezpośrednio na dojrzałych lub niedawno zasianych uprawach bez napinania. Włókninę  mocuje się klamrami (lub przykrywa z każdej strony kamieniami albo małymi drewnianymi kłodami).

Akcesoria

Polecamy produkty