Kategorie

Orlik Scott Elliot's mieszanka

Producent: PNOS Ożarów
Dostępność:
Jest Jest
 (5 szt.)
Czas realizacji: 24 h
szt.
Cena netto: 2,55 zł 2,95 zł2,75 zł
Bylina miododajna i ozdobna, silnie rozgałęziona, na wysokie rabaty i kwiat cięty. Rozwija duże kwiaty o średnicy 7-10 cm, o różnych formach, w pastelowych kolorach, o wydłużonych płatkach i długich ostrogach. Preferuje stanowisko półcieniste, glebę żyzną, próchniczą, dość wilgotną, przepuszczalną. Kwitnie od maja do lipca w następnym roku. Siew w kwietniu – maju pod osłonami lub na rozsadniku. Wysadzanie na miejsce stałe od lipca do sierpnia.

Orliki Scott Elliott’s mają cienkie, mocno rozgałęzione, nagie łodygi. Dorastają zwykle do 50-80 cm wysokości. Ich trójdzielne, zielone liście są bardzo delikatne i nie stanowią istotnego waloru dekoracyjnego. Po kwitnieniu najczęściej zanikają, pojawiając się ponownie dopiero w drugiej połowie lata lub wiosną następnego roku.
Orliki ogrodowe są krótkowiecznymi bylinami, których żywotność można nieco przedłużyć, zapewniając im optymalne warunki do rozwoju. Dobrze rosną w miejscach słonecznych lub pół cienistych oraz na żyznych, umiarkowanie wilgotnych glebach. Są dostatecznie odporne na niskie temperatury i nie wymagają zimowego okrycia. Orliki rozmnażane z nasion kwitną w drugim roku po wysiewie.